Inteligentny dom ( POCKET HOME )

Elektrobock » Inteligentny dom

Inteligentny dom 

Co kryje się pod tym pojęciem?

Z jednego miejsca można nadzorować podstawowe czynności związane z ogrzewaniem pomieszczeń, wietrzeniem, oświetleniem, wejściem i wyjściem z domu. Takie zoptymalizowanie pozwala na duże oszczędności energii mające przełożenie na koszty przy zachowaniu dużego komfortu - to umożliwia IQ dom.


Inteligentny dom ma za zadanie przy zachowaniu należytego komfortu zmniejszenie nakładów finansowych a zarazem w sposób prosty sterowanie według potrzeb wszystkimi podstawowymi funkcjami w budynku: ogrzewaniem, oświetleniem, wejściem. Wszystkie te czynności zaprogramowane i zsynchronizowane ze sposobem użytkowania pozwalają zaoszczędzić czas i pieniądze.


Mózgiem całego systemu jest jednostka zarządzająca , która prowadzi wymianę informacji z wszystkimi odbiornikami peryferyjnymi i na ich podstawie podejmuje odpowiednie czynności, np. steruje ogrzewaniem.

Taka jednostka może być zaprogramowana przy pomocy programu na PC a jej funkcje umożliwiają:

  • w każdym pomieszczeniu ustawić dowolną temperaturę,
  • wyprzedzająco obserwować ustawione temperatury w pomieszczeniach,
  • sterować całym systemem za posrednictwem internetu lub GSM.


Jednostka zarządzająca jest samoistna a dzięki temu bezpieczna (nie podatna na wirusy) I pracująca samoistnie bez konieczności połączenia z PC.

Zastosowanie jednostki zarządzającej współpracującej z PC pozwala z optymalizować zużycie energii zmniejszając koszty o 30%.

Główne aplikacje

Sterowanie ogrzewaniem

Inteligentny dom umożliwia zaprogramowanie temperatury w całym domu lub pojedynczych pomieszczeniach. Pozwala na korektę aktualnych temperatur i automatycznej regulacji według nastawionego programu.


Zarządzanie oswietleniem

Zaprogramowanie światła w poszczególnych pomieszczeniach. We współpracy z czujnikami ruchu   automatyczne włączanie w wybranych pomieszczeniach. Sterowanie oświetleniem basenu, oświetleniem zewnetrznym. Są to tylko niektóre wybrane funkcje.


Ochrona

Inteligentny dom podnosi też bezpieczeństwo jego ochrony przed niepowołanym wtargnięciem
(włamaniem) i może być nadzorowany za pośrednictwem GSM w czasie nieobecności.

Są to niektóre wybrane aplikacje, które inteligentny dom  może wykonywać. System jest ciągle rozbudowywany i jego mozliwości są bardzo szerokie.

Rozwiązania PocketHome®

 

Firma Elektrobock CZ s.r.o. przedstawia 3D wizualizacje systemu PocketHome® na modelowym domie.

 

Inteligentní dům - 3D vizualizace Inteligentní dům - 3D vizualizace

 

System  jest przygotowany do zarządzania ogrzewaniem, ale dzięki rozwiązaniom technologicznym postepująco jest rozbudowywany o kolejne odbiorniki peryferyjne do sterowania światłem, pompami, żaluzjami, drzwiami garażowymi. Użytkownicy mają mozliwość rozrzeszać system poprzez jego uzupełnianie o kolejne elementy począwszy od ogrzewania.


Jak działa PocketHome® ?

W skład systemu wchodzi bezprzewodowa centralna jednostka PH-CJ37, odbiornik kotła PH-PK20 , elektroniczne głowice kaloryferowe PH-HD20. Wszystkie odbiorniki peryferyjne z centralną jednostką porozumiewają się bezprzewodowo w systemie dwustronnej komunikacji. PH-CJ37 możemy umieścić w dowolnym pomieszczeniu lub według potrzeby ją przenosić.


Bezprzewodowa transmisja jest realizowana na częstotliwości 433 MHz, która jest ogólnie dostepna dla tego typu urządzeń, a moc sygnału nie przekracza 10mW. Specjalna modulacja FSK oraz kodowanie sygnału zapewnia wysoką jakość przesyłu informacji pomiędzy poszczególnymi elementami systemu. Moc radiowego sygnału systemu jest tak niewielka że w przypadku porównania z telefonami GSM prawie nie istniejąca. Przykładowo w trakcie pracy a często i w spoczynku telefon GSM emituje sygnał o mocy 1000 mW. Nasz system zaś emituje 10mW w czasie kilku sekund na godzinę. System ten nie jest szkodliwy dla ludzkiego organizmu.

Programowanie centralnej jednostki może odbywać sie poprzez pdłączenie do PC. Istnieje też możliwość współpracy centralnej jednostki z modułem GSM i sterowanie pracą przy użyciu telefonu komórkowego. Według oceny niezależnych instytucji zastosowanie powyzszego systemu może przynieść do 30% oszczędności nakładów na energię związaną z ogrzewaniem.

 

Przy zastosowaniu tego systemu użytkownik nie jest narażony na projektowanie już we wstepnej fazie budowy budynku gdzie mają być umieszczone odbiorniki (budowa instalacji). Pocket Home® można instalować w dowolnym czasie i według aktualnych potrzeb.

Produkt dnia
Czujnik dymu na baterie  LX738
Czujnik dymu na baterie LX738

57,70 zł

46,91 zł

szt.
Bezprzewodowy czujnik wilgotności WS350
Bezprzewodowy czujnik wilgotności WS350

194,60 zł

158,21 zł

szt.
Wilgotnościomierz 230V CV701
Wilgotnościomierz 230V CV701

155,80 zł

126,67 zł

szt.
Dzwonek bezprzewodowy do 300m BZ911
Dzwonek bezprzewodowy do 300m BZ911

190,11 zł

154,56 zł

szt.
Dzwonek BZ912
Dzwonek BZ912

190,11 zł

154,56 zł

szt.
Termostat elektroniczny przewodowy PT10
Termostat elektroniczny przewodowy PT10

141,10 zł

114,72 zł

szt.
Termostat bezprzewodowy BPT102
Termostat bezprzewodowy BPT102

309,77 zł

251,85 zł

szt.
Termostat Bezprzewodowy do kotłów BPT01
Termostat Bezprzewodowy do kotłów BPT01

270,30 zł

219,76 zł

szt.
Dzwonek solarny bezprzewodowy BZ914
Dzwonek solarny bezprzewodowy BZ914

249,36 zł

202,73 zł

szt.
Czujnik wilgotności do kwiatków doniczkowych FG007
Czujnik wilgotności do kwiatków doniczkowych FG007

36,92 zł

30,02 zł

szt.
TEHI 1,5-8 Końcówka tulejkowa izolowana 1,5-8
TEHI 1,5-8 Końcówka tulejkowa izolowana 1,5-8

6,83 zł

5,55 zł

op
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl