BZ8 - Wireless doorbell
Regular price:
Regular price:
product unavailable
add to wish list
0
Description
BZ8 - Wireless doorbell
Properties BZ8:
- Wireless socket medium-range doorbell
- with the unique AUTODIDACTIC SYSTEM
Set: 1pc of receiver and 1pc of transmitter.
| TECHNICAL PARAMETERS | |
|---|---|
| Receiver | |
| Power supply | 230 V/ 50 Hz |
| Consumption | 2 V A |
| Range | up to 100 m |
| Sensitivity | < -86 dBm |
| Operating temperature | 0°C to +50°C |
| Transmitter | |
| Power supply | 12 V alkal. L1028, 23 A |
| Radio power | < 200uW |
| Frequency | 433,92 MHz |
| Protection | IP 65 |
| Lifetime of battery | 1,5 year |
| Operating temperature | -20°C to +50°C |