BZ6 - Wireless doorbell
Regular price:
Regular price:
product unavailable
add to wish list
0
Description
BZ6 - Wireless doorbell
Properties BZ6:
New design, very interesting of parameters. Powered by pencil-type alkaline batteries (2x1.5V, R6/AA) with a lifespan of approximately three months.The receiver is in the new elegant box with very easy instalation-hooks on the wall.
| TECHNICAL PARAMETERS | |
|---|---|
| Receiver | |
| Power supply | 2 x 1,5 V alkal. R6/AA |
| Consumption | < 350 uA |
| Range | 120 m |
| Sensitivity | < -90 dBm |
| Operating temperature | 0°C to +50°C |
| Transmitter | |
| Power supply | 12 V alkal. L1028, 23 A |
| Radio power | < 200 uW |
| Digital coding | 64 |
| Frequency | 433,92 MHz |
| Protection | IP 65 |
| Lifetime of battery | 1,5 year |
| Operating temperature | -20°C to +50°C |