BZ3-1P - Wireless doorbell with through socket
Regular price:
Regular price:
product unavailable
add to wish list
0
Description
BZ3-1P - Wireless doorbell with through socket
Properties BZ3-1P:
In the ring starts to blink red LED that flashes around 20s. It is suitable as a special acoustic and visual device for deaf persons.
The Built-in socket can use for connected the next electrical appliance.
| TECHNICAL PARAMETERS | |
|---|---|
| Receiver | |
| Power supply | 230V/50Hz |
| Consumption | 5 VA |
| Range | 120 m |
| Sensitivity | < -90 dBm |
| Operating temp. | 0°C to +50°C |
| Transmitter | |
| Power supply | 12 V alkal. L1028, 23 A |
| Radio power | < 200 uW |
| Digital coding | 64 |
| Frequency | 433,92 MHz |
| Protection | IP 65 |
| Lifetime of battery | 1,5 year |
| Operating temp. | -20°C to +50°C |